Turku, Taidemuseo, tytöt penkillä, vanha mv valokuvapk, 1908


Suosittu tuote1 / 2
Kuvaus
Vanha, mustavalkoinen valokuvakortti Turussa. Taidemuseo on vähän aikaa sitten valmistunut (v. 1904) ja se näkyy ympäristössä, edessä penkillä kolme tyttöä istumassa puistonpenkillä. Puolalanpuiston puutkin ovat vielä kovin pieniä... :) Ylävasemmalla: "Turku - Åbo. Taidemuseo - Konstmuseum." Takana: KN, Serie 502, No. 9. Union Postale Universelle. Carte Postale. Hyvin siisti kortti ikäisekseen.
Kulkenut. Leima Turku 15.4.1908. Kts. yst. merkki ja leima. Vastaanottaja kansakoulunopettaja herra Eljas Puhakka, Pielisjärvi, Wuonislahti.
Myyjä
M
Toimitus ja maksu
Toimitustapa:
Toimitus2,50 €
NoutoIlmainen
Toimitusehdot:
Kuoreen mahtuu 1 - 9 pienpainatetta/valokuvaa/postikorttia tällä postimaksulla. Postikulut laskutetaan aina kuitenkin todellisten Postin tariffien mukaan. Voit yhdistää tähän myös muita tuotteita. Kerään mielelläni useampia huutoja samaan pakettiin ja säilytän myös halutessa huutoja yhteispostitukseen - asiasta voidaan sopia erikseen. :) Huomaathan, että tällöin myös postikulut lasketaan uudelleen, mikäli eri tuotteita on useita ja ne ovat eri tuoteryhmistä.
Nouto Helsinki/Malmi helposti sovittavissa. Tällöin käteismaksu ja miel. tasaraha.
Lisätiedot
Sijainti:00700 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Lisätty:17.03.2026 klo 12.59
Sulkeutuu:15.07.2026 klo 12.56
Kohdenumero:640141030
Katselukerrat:2















