UNIKLUBI: Rakkautta ja piikkilankaa (CD), ks. esittely

Item image
Suosittu tuote1 / 1
HyväReijola

Osta heti

Sulkeutuu: 7pv 17h

4,50 €

Kuvaus

UNIKLUBI on vuonna 1999 perustettu yhtye, joka soittaa suomenkielistä rockia. Uniklubi ponnisti suuren yleisön tietoisuuteen musiikkisivusto Mikseri.netin avulla myös poikkeuksellisen paljon radiosoittoa saaneella hitillään ”Rakkautta ja piikkilankaa”. Uniklubia edelsi Pincenez-niminen yhtye, jossa vaikutti kaksi nykyistä Uniklubin jäsentä, Jussi Selo ja Pasi Viitala.

Tässä on myynnissä yhtyeen v. 2004 ilmestynyt debyyttilevy RAKKAUTTA JA PIIKKILANKAA, jolta hitiksi nousi nimikappaleen lisäksi KYLMÄÄ.

Levy on hyväkuntoinen. Kun ostosumma näkyy tililläni, panen heti levyn postiin, postimaksu Suomeen pehmustetussa helposti-kuoressa 3,8 e. (International delivery available to Europe, postal charge 6 euros). Myös nouto mahdollinen. Otan pian yhteyttä, kun kaupankäynti on päättynyt. Koetetaan hoitaa maksut 7 päivän sisällä kohteen sulkeutumisesta. Muistetaan myös palautteet puolin ja toisin.

Kannattaa huutaa useampia kohteita: 3,8 euron maksulla kulkee 2 normaalipaksuista cd-levyä tai 3 normaalipaksuista cd-singleä tai 2 kasettia.

KAPPALELISTA:

"Kiinni jään" - 3:27 "Rakkautta ja piikkilankaa" - 3:57 "Totta vai tarua" - 4:23 "Totuus" - 3:38 "Kylmää" - 4:16 "Näiden tähtien alla" - 3:42 "Niin se meidät löytää" - 4:18 "Hetki hiljaisuutta" - 3:50 "Kuivilla" - 3:23 "Lupa tuntea" - 3:20 "Olemme yhtä" - 4:39

 

 

Myyjä

P
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus3,80 €

Lisätiedot

Sijainti:80330 REIJOLA
Kunto:Hyvä
Lisätty:29.05.2026 klo 09.09
Sulkeutuu:12.06.2026 klo 08.17
Kohdenumero:645265840
Katselukerrat:0

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos