VILLASUKAT uudet 37-39 hienot & lämpimät 7-Velj.POLARIS

Item image
Suosittu tuote1 / 1
UusiHelsinki

Osta heti

Sulkeutuu: 40pv 6h

16,00 €

Kuvaus

Kuvassa olevat viimeisimmät juuri itse huolella ja napakasti neulomani kauniit villasukat jotka olen neulonut laadukkaasta kotimaisesta Novitan 7-Veljestä langasta.

LÖYTYY YLI 600 PARIA JOTEN KATSO MYÖS MUUT NEULOMANI SUKAT.

Kaikki neulomani sukat ovat neulottu Novitan 7-veljestä langan sukkamittojen mukaisesti puikoilla nro 3,5

Näissä sukissa on lankana 7-veljestä POLARIS kirjoneulelanka sekä varsissa myös vaalea Lila 7-Veljestä lankaa.

Langan koostumus: 75% villaa ja 25% polyamidia joten todella lämpimät sekä kulutusta kestävät sukat joiden kantapää neulottu ns. kaksinkertaisena neuleena.

Lanka kestää myös konepesun 40 asteessa.

Sukkien mitat ovat seuraavat:

Koko 37-39

- jalkaterän pituus 25 cm venyttämättä(joustaa)
- varren pituus= varrensuusta - kantapohjaan 25 cm



Sinulle joka et itse ehkä ehdi,osaa tai voi neuloa ja osaat arvostaa käsityötä ja haluat hemmotella itseäsi, lastasi tai läheistäsi todella lämpimillä ja kauniilla kestävillä villasukilla.



Katso myös muut neulomani sukat joita löytyy yli  600  mitä kauneinta sukkaparia niin lapsille, nuorille, naisille sekä miehille.

Löytyy 7-Veljestä langan yksivärisiä kuin Raita-langasta  eri värivaihtoehtoja kuten myös Polkka-langastakin kaikissa väreissä ja Viidakko langasta  sekä  Polaris langasta myös eri värejä ja kokoja lapsille kuin myös aikuisillekin.

 

Ps. Lämmittävä ja hyödyllinen lahjaidea ja lämmittää taatusti lahjan saajaa!

 

 






 

Myyjä

c
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus5,50 €
NoutoIlmainen
Toimitusehdot:useamman parin postimaksu: 8,90 pakettina

Lisätiedot

Sijainti:00870 HELSINKI
Kunto:Uusi
Lisätty:16.05.2026 klo 16.00
Sulkeutuu:01.08.2026 klo 00.38
Kohdenumero:644442858
Katselukerrat:0

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos