VILLASUKAT uudet 45-46 hyvät&lämpimät 7-Veljestä langasta

Item image
Suosittu tuote1 / 1
UusiHelsinki

Osta heti

Sulkeutuu: 29pv 2h

19,00 €

Kuvaus

Kuvassa olevat viimeisimmät juuri itse huolella ja napakasti neulomani kauniit villasukat/saapassukat  jotka olen neulonut laadukkaasta kotimaisesta Novitan langasta.

Siis hyvät ja kestävät sukat miehelle.

LÖYTYY YLI 600 PARIA JOTEN KATSO MYÖS MUUT NEULOMANI SUKAT.

Kaikki neulomani sukat ovat neulottu Novitan 7-veljestä langan sukkamittojen mukaisesti puikoilla nro 3,5

Näissä sukissa on lankana Novitan sukkalanka sininen harmain raidoin.

Langan koostumus: 75% villaa ja 25% polyamidia joten todella lämpimät sekä kulutusta kestävät sukat joiden kantapää neulottu ns. kaksinkertaisena neuleena.

Lanka kestää myös konepesun 40 asteessa.

Sukkien mitat ovat seuraavat:

Koko 45-46
- jalkaterän pituus 30cm venyttämättä(joustaa)
- varren pituus= varrensuusta - kantapohjaan 28cm  

Yhden sukkaparin postimaksu on 5,50- kirje useamman parin 8.90 (pakettiautomaattiin).



Sinulle joka et itse ehkä ehdi,osaa tai voi neuloa ja osaat arvostaa käsityötä ja haluat hemmotella itseäsi, lastasi tai läheistäsi todella lämpimillä ja kauniilla kestävillä villasukilla.



Katso myös muut neulomani sukat joita löytyy yli  600  mitä kauneinta sukkaparia niin lapsille, nuorille, naisille sekä miehille.

Löytyy 7-Veljestä langan yksivärisiä kuin Raita-langasta  eri värivaihtoehtoja kuten myös Polkka-langastakin kaikissa väreissä ja Viidakko langasta  sekä  Polaris langasta myös eri värejä ja kokoja lapsille kuin myös aikuisillekin.

 

Ps. Lämmittävä ja hyödyllinen lahjaidea ja lämmittää taatusti lahjan saajaa!

 

 






 

Myyjä

c
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus5,00 €
NoutoIlmainen

Lisätiedot

Sijainti:00870 HELSINKI
Kunto:Uusi
Lisätty:27.02.2026 klo 20.28
Sulkeutuu:21.07.2026 klo 23.30
Kohdenumero:638849955
Katselukerrat:5

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos