Yhteishyvä Nro 8/2000

Item image
Suosittu tuote1 / 1
HyväHaapaniemi

Osta heti

Sulkeutuu: 120pv 0h

3,00 €

Kuvaus

96 sivua

Hyvän arjen aakkoset vievät perhettä sovussa eteenpäin syksyn kiireissäkin.

Ulla-Maija Tolonen on pitkän linjan S-ryhmäläinen ja nyt myös Pirkanmaan Osuuskaupan toimitusjohtaja.

Tulevaisuuden tekijät. Paraisten lukiolaisia koulutetaan joukolla tulevaisuusoppiin.

Rohkeat keskeyttäjät. Opintojen keskeyttäminen ammatillisessa oppilaitoksessa voi merkitä uutta mahdollisuutta.

Murkku tarvitsee lujat vanhemmat. Rajat merkitsevät välittämistä.

Viinietiketit säilyttävät mielessä parhaat viinimuistot, kuvaa helsinkiläinen Olli Petramo. Hän on kerännyt omat viinikokokemuksensa kirjoihin ja kansiin.

Koiranelämää. Martta-rouvan haamu, sydämensä särkenyt Hugo ja muita koiraenkeleitä.

Minkä teet luonnolle teet myös itsellesi, sanoo luontokasvattaja Riitta Wahlström.

Elokuussa kannattaa mennä vaikka Helsingin Juhlaviikoille, lasten kanssa Savonlinnan elokuvajuhlille...tai varata liput Turun ravintolalaivafestivaaleille ja Kirkan konserttiin.

Eroottinen elokuu Kirjat-palstalla.

S-Zone ja musiikki.

Päivä kauneudelle. Sari Laitinen voitti Sokoksen kauneusviikkojen arvonnan ja otti ystävättärensä Elisa Scharinin mukaan muuttumaan.

Koululaisen huoneen uusi ilme. Näin lastenhuoneesta tulee koululaisen työhuone.

Uutuuksia moneen menoon Nyt Uutta -palstalla.

Sinkun keittiövarustus. Yhden hengen keittiössä tarvitaan kaikenlaisia keittiövälineitä, vaikkei ruuanlaittoa harrastaisikaan.

Puutarha on parhaimmillaan taitavasti valaistuna. Valojen avulla voi myös korostaa eri vuodenaikojen eroja.

Sisämaalauksessa voi käyttää mielikuvitustaan. Konstit on monet!

Jess, takaisin kouluun! Lasten syysvaatteet ovat pehmeitä ja pörröisiä.

Unisex on kadonnut. Nyt nuorten katumuoti jakautuu selkeästi tyttöjen ja poikien muotiin. Katso Sivuasiat-palstalta.

Opintotuesta lukuvoimaa. Opintoraha, asumislisä, opintolaina...Opiskelijan kannattaa suunnitella huolella taloutensa.

Kysy asiakasomistajuudesta me vastaamme.

Luomusta imua matkailuun. Mikä saa saksalaiset Suomessa lumoihinsa?

Kainuu kutsuu karhusafarille. Arolan tilalla vieras voi päästä katsomaan karhua turvallisesti silmästä silmään.

Sirkus saapuu kaupunkiin. Koko Jyväskylä on mullin mallin, kun 50. Jyväskylän MM-juhlaralli pyrähtää käyntiin.

Rapu merrassa. Ravustajan on jälleen aika viritellä.

Liitteenä 16 sivuinen Ruokalehti.

Myyjä

k
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus6,00 €

Lisätiedot

Sijainti:40820 HAAPANIEMI
Kunto:Hyvä
Lisätty:11.07.2026 klo 09.03
Sulkeutuu:08.11.2026 klo 09.39
Kohdenumero:648179095

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos