YÖJUTTU POKKARI 1987 1 - Mestatun miehen mysteerio



Huutokauppa
14,50 €
6pv 21h
Sulkeutuu
Kuvaus
Kolmiokirja Oy, ISBN 951-9488-19-7
"Kahdeksan kadonnutta samalla seudulla ja sen lisäksi tämä kaamea löytyö..." kertoo ensimmäisen Suomessa ilmestyneen John Sinclair/Yöjuttu-pokkarin etukansi. Sen verran oli vetävä teksti, että täytyi hommata tämä muiden lukemistojen jatkeeksi noin 40 vuotta takaperin. Nyt on aika laittaa tämä harvinaisimmaksi käynyt numero eteenpäin kun sain tilalle parempikuntoisemman.
Pokkari on vähintäänkin tyydyttävässä kunnossa ikäisekseen, jonkun toisen mielestä jopa menisi HYVÄ-kategoriaan, mutta kansissa pientä painaumaa mikä näkyy parhaiten peilatessa valoa vasten, selkämyksessä pientä taitetta eli normaalia kun pokkaria kerran luetaan, sivut ovat ulkoisilta reunoiltaan hieman tummentuneet ja selkämyksen alareunassa sivujen kohdalla on noin neliösentin kokoinen likatahra, joka ei ole "levinnyt" sivujen puolelle.
Lähetyskulut €3.50 yksittäin lähetettynä seuraamattomana kirjeenä tai €5.40 pienimpänä Huutonetin pakettuna seurannan kera, myös nouto mahdollinen omien menojeni puitteissa. Maksu tilisiirtona saamiesi ohjeiden mukaan (huomio viitenumero!).
Myyjä
Toimitus ja maksu
Huutohistoria
Ei huutoja vielä.














