7-in-1 Ulkoinen CD/DVD-asema USB-hubilla #31498









Suosittu tuote1 / 9
Kuvaus

Profiilisivuni: https://huutolinkki.wordpress.com
Ulkoinen CD/DVD-asema USB 3.0 + 7-in-1 Hub – Luku, kirjoitus, poltto, SD/TF-lukija
Monipuolinen ja tehokas ulkoinen CD/DVD-asema, joka toimii samalla myös USB-hubina. Täydellinen ratkaisu kannettaville ja pöytäkoneille, joissa ei ole sisäistä levyasemaa. Sopii erinomaisesti elokuvien katseluun, musiikin kuunteluun, levyjen polttamiseen, varmuuskopiointiin sekä ohjelmistojen ja pelien asennukseen.
7 toimintoa yhdessä laitteessa
- CD- ja DVD-levyjen luku
- CD/DVD-levyjen poltto, kirjoitus ja uudelleenkirjoitus
- USB-hubi (1 x USB 3.0 + 3 x USB 2.0)
- SD-kortinlukija
- TF/microSD-kortinlukija
- USB-C-portti lisävirralle
- Tiedonsiirto kameroista ja muistikorteilta
- SD- ja TF-korttipaikkoja ei voi käyttää samanaikaisesti.
- CD-R / CD-RW
- CD-ROM
- DVD-R / DVD+R
- DVD-RW / DVD+RW
- DVD-RAM
- VCD ja SVCD
- Ei tue Blu-ray-levyjä.
- Taaksepäin yhteensopiva USB 2.0:n kanssa
- Maks. 8× DVD-luku- ja polttonopeus
- Maks. 24× CD-luku- ja kirjoitusnopeus
Yhteensopiva käyttöjärjestelmien kanssa:
- Windows 11
- Windows 10
- Windows 7
- Linux
- macOS
Windows 11 -huomio: DVD-elokuvien katselu vaatii erillisen mediasoittimen (esim. VLC).
Plug & Play – helppo käyttöönotto
- Liitä USB-kaapeli tietokoneeseen
- SUOSITUS: Liitä erillinen USB C -kaapeli takapaneelin USB C -liitäntään ja toinen pää esim. tietokoneen USB-porttiin tai vaikka puhelimen laturiin. Ks. alla lisävirta tarvittaessa
- Asema tunnistuu automaattisesti
- Avaa levykelkka ja aseta levy
- Käyttö valmis ilman ajureita
- Merkkivalon vilkkuminen käytön aikana on normaalia.
Mukana tulevaa USB-C-kaapelia voi käyttää lisävirran syöttämiseen. Voit käyttää myös esim. USB C -puhelimen laturia. Kevyessä peruskäytössä lisävirtaa ei välttämättä tarvita. Mutta koska tässä laitteessa on niin paljon toimintoja, suosittelen pitämään lisävirran aina käytössä niin laite toimii vakaasti ja luotettavasti.
Kompakti ja kevyt
- Ohut ja kevyt rakenne
- Sisäänrakennettu kaapeli
- Liukumattomat kumitassut
- Helppo kuljettaa läppärilaukussa
- Sopii kotiin, toimistoon ja matkalle
- Tämä tuote ei sisällä toisto-ohjelmistoa: Suositeltu ohjelma on esimerkiksi VLC Media Player
- Windows:n sisäänrakennettu poltto-ominaisuus käyttää hyvin varovaisia ja erittäin hitaita asetuksia, eikä niitä voi itse säätää nopeammaksi. Siksi esim. itse olen käyttänyt wanhaa kunnon CDBurnerXP -ohjelmaa, https://cdburnerxp.se/, mutta sen Video-DVD-levyjen luontitoiminnot ovat hieman rajoitettuja. Toinen suosittu ohjelma on https://www.dvdstyler.org/ . Erikoistunut video-DVD-authorointiin: valikot, videoiden muuntaminen DVD-soittimelle yhteensopivaksi. Kun asennat ilmaista ohjelmaa, tarkista asennuksessa, ettei mukana asennu ei-toivottuja lisäohjelmia (adware / toolbar-tarjouksia).


Huuto-, toimitus- ja maksuehdot:
- Toimitus postitse S-pakettina. Hintaan lisätään tässä kohteessa mainitut toimituskulut. Jos teet useampia huutoja mistä tahansa kohteistani, maksettavaksi tulee huutamistasi kohteista kuitenkin vain yhdet toimituskulut. Jos huutamissasi kohteissa on eri hintaisia toimituskuluja, maksettavat toimituskulut ovat huutamissasi kohteissa korkeimmat ilmoitetut toimituskulut.
- Huutohinta tulee suorittaa etukäteen tilille ja kun suoritus näkyy, toimitetaan tuote postiin alla olevan Toimitusten status -alueen mukaisesti.
Huudon päätyttyä meklarilta tulee viesti huudon voittamisesta sekä maksuohjeet.


Myyjä
M
Toimitus ja maksu
Toimitustapa:
Toimitus8,90 €
Toimitusehdot:
Tarkistaisitko ennen huutoa, että sähköpostiosoitteesi, puhelinnumerosi sekä osoitetietosi ovat Huuto.netin tiedoissa ajan tasalla!
Lisätiedot
Sijainti:01480 VANTAA
Kunto:Uusi
Osasto:CD-, DVD- ja levykeasemat
Lisätty:22.03.2026 klo 20.06
Sulkeutuu:07.07.2026 klo 05.07
Kohdenumero:640514085
Katselukerrat:11


















