Kieliopillistuminen : tapaustutkimuksia suomesta

Item image
1 / 1
HyväVillähde Finlandia Kirja

Osta heti

Sulkeutuu: 70pv 11h

11,00 €

Kuvaus

TEKIJÄ:
TEOKSEN NIMI: Kieliopillistuminen : tapaustutkimuksia suomesta

Sidostyyppi: Nidottu (pehmeäkantinen)
Teoksen kuntoluokitus: K3+ (hyvä +)
ISBN: 9514578635
Kustantaja: Helsingin yliopiston suomen kielen laitos
Painovuosi: 1997
Painos: 1
Kieli: suomi
Sivumäärä: 214
Muu(t) tekijät: Lehtinen, Tapani ; Laitinen, Lea
Sarja: Kieli 12
Teoksen mitat: korkeus: 210 mm, leveys: 150 mm, paksuus: 13 mm, paino: 274 g
Asiasanoja: suomen kieli, kielioppi, teoriat, kehitys, rakenne, kieli ja kielet, finska, språk, teorier, grammatik, grammatikaalistuminen, utveckling (process), struktur, kielioppiteoriat, kieliopillistuminen, grammatikalisering, grammatikteorier, grammaticalization

Muuta: hieman kulumaa

TOIMITUSKULU: Toimituskululuokan B mukaan (ks. luokkakohtaiset hinnat sopimusehdoista). Toimitamme niin monta tuotetta kuin haluat toimituskululuokan D hinnalla. Ulkomaille tilatessasi kysy erikseen postikulu.

Tutustu myös verkkokauppaamme www.finlandiakirja.fi, missä on saatavilla koko valikoimamme nopealla toimituksella. Toimitustapoina Posti, DSV ja Matkahuolto. Myös kotiinkuljetukset. Voit tilata suoraan verkko- ja korttimaksulla, laskulla, mobiilimaksulla, erämaksulla tai PayPalilla. We ship all over the world!

Me myös ostamme kirjoja koko Suomesta kotoa noudettuna.

Katso myyjän muut saman tuoteryhmän kohteet

Myyjä

F
Yritys Finlandia Kirja

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus —
Maksuehdot:Maksutapa: tilisiirto. Tuotekohtainen toimituskululuokka ilmoitetaan tuotetiedoissa (ks. tarkat toimituskulut sopimusehdoista). Seuraavaan aamuun klo 6 mennessä tilatut tuotteet maksetaan samalla koontilaskulla yksillä toimituskuluilla.
Toimitusehdot:

Lisätiedot

Sijainti:15540 VILLÄHDE
Kunto:Hyvä
Lisätty:08.08.2026 klo 05.08
Sulkeutuu:06.12.2026 klo 05.08
Kohdenumero:650033516

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki
Mainos

Tutustu myös näihin