Lauren Weisberger: Paholainen pukeutuu Pradaan p. -11

Item image
Suosittu tuote1 / 1
HyväKouvola

Osta heti

Sulkeutuu: 108pv 15h

1,95 €

Kuvaus

[W0117] 

KLIKKAA KUVA ISOMMAKSI

Kuvanmukainen, HYVÄSSÄ ISKUSSA oleva nidottu painos Chick Lit. kirjallisuuden ystäville.

Lauren Weisberger: Paholainen pukeutuu Pradaan

Vastavalmistunut kirjallisuudenopiskelija haaveilee työpaikasta laatulehden toimittajana, mutta harhautuu muotilehden päätoimittajan assistentiksi, sillä ”tätä paikkaa tavoittelevat miljoonat naiset”.

Andrea muuttaa pikkukaupungista New Yorkiin ja tuntee itsensä varsinaiseksi tumpuksi. Hän huomaa, ettei pääse kirjoittamaan riviäkään, vaan saa toteuttaa hemmotellun päätoimittajan mielikuvituksellisia oikkuja. Andrean työtoverit ovat kaikki hoikkia ja kauniita ja kulkevat tähtitieteellisen kalliissa vaatteissa. Mutta pian hän huomaa itsekin sovittavansa Manolo Blahnikin kenkiä.

Paholainen pukeutuu Pradaan on herkullisen hauskaa luettavaa. Kirja on aiheuttanut suuren kohun muotimaailmassa, sillä sen väitetään perustuvan tositapahtumiin. Kirjailija Lauren Weisberger on työskennellyt vuoden Anna Wintourin, Vogue-lehden kuuluisan ja pelottavan päätoimittajan, assistenttina.

Kirjan pokkariversio on Loisto-pokkarien kaikkien aikojen myydyin kirja. Kirjan pohjalta tehtiin myös hittielokuva, jota tähdittävät Meryl Streep ja Anne Hathaway.

Suomentanut Tiina talvitie

11. painos

Bookwell Oy Juva 2011

VOITTOHUUTO ja PK.  3.65e TILILLE ja TUOTE POSTIIN.  

PK.  on viitteellinen ja se veloitetaan ostohetkellä POSTIN / MATKAHUOLLON hinnaston mukaan [Kumpi vain on halvempi]. POSTI vain tuntuu nostavan hintoja niin tiheään, että kohteessa saattaa olla jo huudon päättyessä "vanha Postitus hinta" :-

Myyjä

w
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus3,65 €

Lisätiedot

Sijainti:45150 KOUVOLA
Kunto:Hyvä
Lisätty:27.05.2026 klo 09.35
Sulkeutuu:24.09.2026 klo 09.32
Kohdenumero:645137200
Katselukerrat:0

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos