Porin Videodivari

numero 23 (3 799) K -FI- DVD slipcase, jim carrey 2007 unra

Item image
Suosittu tuote1 / 1
HyväPori Porin Videodivari

Osta heti

Sulkeutuu: 13pv 6h

4,95 €

Kuvaus

 

numero 23    (3 799)    K    -FI-    DVD    slipcase,        jim carrey    2007    unrated , 1h 34min /1h 37min,     the number 23    16 - ikäraja    A1 - POSTITUSKOKO    suomi tekstitys    JÄNNITYS    fs-film    Numero 23

Trilleri vuodelta 2007 ohjaus Joel Schumacher pääosissa Jim Carrey ja Virginia Madsen.

Sisältää elokuvan teatteriversion ja pidennetyn version.

Kautta aikojen numerolla 23 on ollut mystinen merkitys. Monet uskovat, että numero on kirottu. THE NUMBER 23 kuvaa tätä eriskummallista käsitystä sen seuratessa Walter Sparrowia (Jim Carrey) pakkomielteisten painajaisten läpi. Stanley Kubrikin Hohdon jälkeen ei yksikään elokuva ole tutkinut yhtä moninaisesti häiriintyneen ihmismielen pimeitä puolia.

Onko kirous todellinen? Onko numero 23 ottanut vallan Walterin kohtalosta vai onko kyse pelkästään suggestion voimasta? Poteeko Walter jonkinlaista dementiaa vai onko olemassa tappaja, joka janoaa oikeutta? Pakottaako numero hänet tappajaksi? Vastaukset johdattavat Walterin kauhistuttavamman totuuden äärelle kuin mitä hän olisi koskaan voinut kuvitella.

Elokuvan kirja kuvaa pakkomiellettä murhiin ja sitä, miten tämä numero alkaa hallita elämää. Walterin kauhuksi kirja näyttää kuvaavan hänen oman menneisyyden intiimejä yksityiskohtia. Mitä pidemmälle hän lukee, sitä paljastavammaksi kirja käy, ja hän alkaa havaita numeron 23 ilmestyvän esiin lähes kaikkien toimiensa yhteydessä. Ennen pitkää Walter jakaa Fingerlingin kanssa saman pakkomielteisyyden ja paranoian. Kirja ei enää vain tunne hänen menneisyyttään, vaan se alkaa enteillä hänen tulevaisuuttaan. Ja hänen tulevaisuutensa näyttää kuuluvan tappajalle.


 

https://www.facebook.com/porinvideodivari

https://porinvideodivari.fi/

https://www.instagram.com/porinvideodivari/

 


#=X=#=X=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#=#
-------VAKIOTEKSTI  / OHJEET KAIKILLE KOHTEILLE:
Tällä hinnalla vain huutonetissä, liikkeessä eri tarjoukset ja hinnat, nouto ja maksu mahdollinen liikkeestä (kaikkia huutonetin tuotteita ei ole liikkeessä, saamme yleensä seuraavaksi päiväksi liikkeeseen), huuda tuote ja ilmoita sähköpostilla noudosta 

DVD / BLU-RAY / PELIT
Painamalla Osta heti tuotteen sitoudut sivuston käyttöehtoihin ja vakuutat olevasi ikärajaan sopiva.
ostaminen alaikäisiltä on kielletty. JOISSAKIN KANSIKUVA SAATTAA OLLA ERILLAINEN KUIN KUVASSA. (laita kysymys kentään kysely jos etsit tietyllä kannella esim.pelkästään suomikantinen)(osassa kuvista logomme, ei kansipaperissa vain skannatussa kuvassa) Katso maa koodi, sillä kiellelä kannet, -FI- versio voi olla nordic kansilla, Peleistä voi olla platinum,classic,ym. Kantinen
Osaan tuotteista olemme päivittäneet kansi tiedot maa koodin jälkeen suomik.= suomikantinen nordic=pohjoismaiset kannet
ELOKUVIEN ALUEKOODIT  DVD & BLU-RAY elokuvat missä maininta "EI NÄY ALUE 2" eivät toimi kuin koodivapaissa soittimissa, kaikki muut elokuvat näkyvät euroopan soittimissa ja pelikonsoleissa, ovat koodi 2 ,0 tai b 

ELOKUVISTA ULKOMAAN VERSIO -SV-=ruotsi -GB- = Englanti -US- =usa. -HK-=aasia. -DE- = saksa, ULK=ulkomaalainen.. (kannet yleensä mainitun maan kielellä) 
Ulkomaan versioissa EI SUOMI TXT = ei suomitekstitystä,  audio = ääniraita sub. = tekstitys  ja maakoodi
Mainitsemme erikseen jos ulkomaan versio eri alue koodi kuin 2 "EI NÄY ALUE 2" ei toimi euroopan soittimissa jos niissä koodi.

HYVÄKUNTOISIA JA TOIMIVIA (jos vikoja ilmenee ota yhteyttä sähköpostilla) 
K=käytetty, vuok=vuokra käytöstä poistettu versio, lukee jossain kohtaa kantta, vuokra tai rental, pahvi=pahviset kannet, levyn kokoiset,leffapokkari
 (kuntoluokka hyvä = toimivia, joitain käytön jälkiä voi olla, vuokra versioissa voi olla vähän enemmän jälkiä, tarroja ym. Kulumaa)

-UUDET DVD/BLU-RAY:t  ovat muoveissa
(aikuis K18 elokuvat lähes kaikki luokittelen hyväksi vaikka olisi uusi kun otamme levyt erikseen kotelosta)
 (kuntoluokka hyvä = toimivia, joitain käytön jälkiä voi olla)

FIGURIT / KORISTEET ym. Useamman ostaessa kannattaa maksaa C huutopaketin mukaiset toimituskulut saan hyvin pakattua

HINTAEHDOTUS: vakioilmoituspohjana, hintaehdotuksia saa tehdä, hyväksymme tai hylkäämme , automaattisesti hylkäämme yli 30% alennus  ehdotukset sekä hintaehdotukset mitkä sisältää toimituskulut, kaikista ei saa alennusta ja jos hiljattain tullut tuote emme heti anna alennusta. Hylkäyksen yhteydessä voimme laittaa viestiin, vastaehdotuksen tai ei alennusta. UUSISSA tuotteissa ei yleensä alennuksia.


HUUTOHINNAN LISÄKSI  TOIMITUSKULUT (paketit matkahuollon ja kirjeet postin kautta)
Toimituskulut näkytvät kohteen oikeanpuoleisessa sarakkeessa.
A= kirjepostikulu, normaalikokoiset pelit / dvd / blu-ray.t , yleensä 2 tuotetta mahtuu samaan kuoreen.
(postituskoko A1 = mahtuu 2 samaan kuoreen  A2 = vain tämä mahtuu yhteen kuoreen) 
B-postituskoko & C-postituskoko toimitetaan matkahuollon kautta, postin kautta toimitettuna kalliimpi (kysy)
En vastaa kuljetuksen aikana rikkoutuneista / hävinneistä tuotteista., palautuksista postimaksun maksaa ostaja.

KATSO MYÖS MUUT KOHTEENI.
Kerään useamman huudon samaan pakettiin. 

RAHAT TILILLE,
tilinumero löytyy  sähköpostiin tulevan huutokaupan sulkeutumis ilmoitus viestin lopusta
Myyjän vakioviesti, kaikki huudot voi maksaa yhdellä tilisiirrolla, yhdistelen useamman oston samaan pakettiin  jos epävarma postikuluista tai summasta ota sähköpostilla yhteyttä, maksaessa  KÄYTÄ VIITENUMEROA (vakioviestissä) , EI VIESTEJÄ PANKIN MAKSUIHIN, ilman viitenumeroa maksaessa se saattaa viivastyttää lähettämistä,  liikaa maksaessasi palautamme ylimääräisen vähennettynä pankin veloittamalta tilisiirto maksulla.

MATKAHUOLTO tai POSTI TUO
Kun suoritus näkyy ilmoitan sähköpostilla kun tuote pakattu  ja viedään heti seuraavana aukioloaikana kuljetettavaksi. (postin mukaan kirjeet kulkevat n. 4 työpäivää, ei seurantakoodia)
Huutopaketeista lähetän myös seurantakoodin.
Saan osoitetietosi huutonetistä varmista että ovat ajantasalla.

NOUTO LIIKKEESTÄ: ilmoita sähköpostilla ja tuomme tuotteen toisesta varastosta, ilmoitamme sähköpostilla koska tuote noudettavissa.

PORIN VIDEODIVARI
Antinkatu 9A
28 100 PORI
Porinvideodivari@saunalahti.fi   
02-6378726
Www.porinvideodivari.fi

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Myyjä

p
Yritys Porin Videodivari

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus4,50 €
NoutoIlmainen
Maksuehdot:Tilinumero tulee oston jälkeen sähköpostiin huutonetin vakioviestin mukana. Käteinen nouto liikkeestä, ilmoita sähköpostilla ja ilmoitamme koska tuote haettavissa
Toimitusehdot:

Lisätiedot

Sijainti:28100 PORI
Kunto:Hyvä
Osasto:Jännitys
Lisätty:06.03.2026 klo 23.57
Sulkeutuu:04.07.2026 klo 02.25
Kohdenumero:639382340
Katselukerrat:5

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos