Teemu Kupiainen & Stefan Bremer: Viulunsoittaja kadulla

Item image
Suosittu tuote1 / 1
HyväNuutajärvi

Osta heti

Sulkeutuu: 75pv 14h

5,00 €

Kuvaus

"Viulunsoittaja kadulla koostuu alttoviulisti Teemu Kupiaisen päiväkirjoista katusoittomatkoilta Kiinaan, Intiaan, Marokkoon ja Ranskaan. Ilman viulua kulkevat maailmanmatkaajat voivat vain ihmetellä musiikin voimaa. Kupiainen solmii Bachin avulla loputtomasti kontakteja ja lumoaa soitollaan katulapset, kerjäläiset, munkit, paimenet, prostituoidut, liikemiehet ja turistit - sekä apinat, koirat ja ainakin yhden lehmän.

Viidentenä matkakertomuksena on upea kuvateos teoksen sisällä: valokuvaaja Stefan Bremer oli mukana Kupiaisen toisella matkalla Intiaan. Bremerin valokuvat täydentävät Kupiaisen pohdintoja musiikista ja elämästä.

Tämän kirjan avulla lukija pääsee askelen lähemmäksi ratkaisua ikuiseen arvoitukseen musiikin ja elämän yhteydestä. Miksi soittaa viulua kadulla? Sen vain täytyy olla niin." [takakansi]

 

Teos 2010, 2. painos. Kovakantinen.

 

Hieman kulumaa.

 

Myyjä

a
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus5,00 €
NoutoIlmainen
Toimitusehdot:XXS-lähetys (toimitetaan postilaatikkoon).

Lisätiedot

Sijainti:31160 NUUTAJÄRVI
Kunto:Hyvä
Osasto:Musiikki
Lisätty:07.05.2026 klo 09.07
Sulkeutuu:04.09.2026 klo 08.51
Kohdenumero:643808666
Katselukerrat:0

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos