Ulkoinen DVD/CD-polttava asema + USB 3.0 & USB-C-hubi #31918










Osta heti
Sulkeutuu: 70pv 23h29,90 €
Kuvaus

Profiilisivuni: https://huutolinkki.wordpress.com
Ulkoinen CD/DVD-asema USB 3.0 / 7-in-1 Hub – Luku, kirjoitus ja poltto
Monipuolinen ja tehokas ulkoinen CD/DVD-asema, joka toimii samalla myös USB-hubina. Erinomainen ratkaisu kannettaville ja pöytäkoneille, joissa ei ole sisäistä levyasemaa. Sopii elokuvien katseluun, musiikin kuunteluun, levyjen polttamiseen, varmuuskopiointiin sekä ohjelmistojen ja pelien asentamiseen. #mcdb
7 toimintoa yhdessä laitteessa
CD- ja DVD-levyjen luku
CD- ja DVD-levyjen kirjoitus, poltto ja uudelleenkirjoitus
USB-hubi (2 × USB-A + 1 × USB-C)
SD-kortinlukija
TF / microSD-kortinlukija
Tiedonsiirto kameroista, muistikorteilta ja USB-laitteista
Huom! SD- ja TF-kortteja ei voi käyttää samanaikaisesti.
Tukee seuraavia levyformaatteja
CD-R / CD-RW
CD-ROM
DVD-R / DVD+R
DVD-RW / DVD+RW
DVD-ROM
DVD-RAM
VCD
SVCD
Ei tue Blu-ray-levyjä.
USB 3.0 -tiedonsiirto
Nopea USB 3.0 -liitäntä
Taaksepäin yhteensopiva USB 2.0:n kanssa
Enintään 8× DVD-luku- ja polttonopeus
Enintään 24× CD-luku- ja kirjoitusnopeus
Lisäksi laitteessa on erillinen USB-C-lisävirtaliitäntä, jota voidaan käyttää tarvittaessa laitteen virransyötön varmistamiseen.
Laaja yhteensopivuus
Windows 11
Windows 10
Windows 8
Windows 7
Windows XP
Linux
macOS
Ei tue puhelimia, tabletteja, Chromebookeja, televisioita eikä muita laitteita, jotka eivät tue ulkoisia USB-levyasemia.
Windows 11 -huomio: DVD-elokuvien katseluun tarvitaan erillinen mediasoitin, kuten VLC Media Player.
Plug & Play – helppo käyttöönotto
Liitä asema tietokoneeseen USB-A- tai USB-C-liitännällä.
Laite tunnistuu automaattisesti.
Aseta levy asemaan. Käyttö on valmis ilman ajureiden asentamista.
Merkkivalon vilkkuminen käytön aikana on normaalia.
Tärkeää
Käytä asemaa ensisijaisesti USB 3.0- tai USB-C-liitännässä. USB 2.0 -portti ei välttämättä pysty syöttämään riittävästi virtaa CD/DVD-aseman vakaaseen toimintaan, erityisesti levyjä luettaessa tai poltettaessa.
Jos tietokoneen USB-portti ei anna riittävästi virtaa tai asema toimii epävakaasti, kytke lisävirta laitteen USB-C-virtaliitäntään. Lisävirran voi ottaa esimerkiksi toisesta tietokoneen USB-portista tai tavallisesta USB-C-puhelimen laturista. Lisävirta parantaa toimintavarmuutta erityisesti vanhemmissa tietokoneissa.
USB-hubin portit soveltuvat esimerkiksi USB-muistitikuille, hiirelle, näppäimistölle ja muille vähän virtaa kuluttaville USB-laitteille. Suurta virrankulutusta vaativille ulkoisille kiintolevyille suositellaan tietokoneen omaa USB-porttia.
Kompakti ja kevyt
Ohut ja kevyt rakenne
Sisäänrakennettu USB-A + USB-C 2-in-1 -liitäntäkaapeli
USB-C-lisävirtaliitäntä
Liukumattomat kumitassut
Helppo kuljettaa mukana
Sopii kotiin, toimistoon ja matkalle
Ohjelmisto
Tuote ei sisällä toisto- tai poltto-ohjelmistoa. Elokuvien katseluun suosittelen esimerkiksi VLC Media Playeria.
Windowsin oma levynpoltto käyttää varovaisia ja hitaita asetuksia, eikä niitä voi itse säätää nopeammiksi. Itse olen käyttänyt pitkään CDBurnerXP-ohjelmaa CD- ja DVD-levyjen polttamiseen. Video-DVD-levyjen tekemiseen hyvä vaihtoehto on DVDStyler, joka soveltuu erityisesti DVD-valikoiden luomiseen ja videoiden muuntamiseen DVD-soittimille sopivaan muotoon.
Ilmaisia ohjelmia asennettaessa kannattaa tarkistaa, ettei niiden mukana asennu ylimääräisiä lisäohjelmia (adware).
Tuotepaketti sisältää
Ulkoinen CD/DVD-polttava asema
Sisäänrakennettu USB-A + USB-C 2-in-1 -liitäntäkaapeli
USB-C-lisävirtakaapeli
Pieni käyttöohje (englanniksi)
En voi antaa käyttötukea ohjelmistoihin tai laitteeseen liittyen.


Huuto-, toimitus- ja maksuehdot:
Toimitus postitse S-pakettina. Hintaan lisätään tässä kohteessa mainitut toimituskulut. Jos teet useampia huutoja mistä tahansa kohteistani, maksettavaksi tulee huutamistasi kohteista kuitenkin vain yhdet toimituskulut. Jos huutamissasi kohteissa on eri hintaisia toimituskuluja, maksettavat toimituskulut ovat huutamissasi kohteissa korkeimmat ilmoitetut toimituskulut.
Huutohinta tulee suorittaa etukäteen tilille ja kun suoritus näkyy, toimitetaan tuote postiin alla olevan Toimitusten status -alueen mukaisesti.
Toivomme yhteydenottoa / vastausta yhteydenottoon neljän päivän sisällä huudon päättymisestä. Jos sinusta ei kuulu mitään, huuto joudutaan peruuttamaan 4 vrk:n kuluttua huudon tekemisestä ja pidätämme oikeuden asettaa tuote uudelleen myyntiin. Tarkemmat toimitusehdot tässä linkissä(sama joka on sivun alaosassa kohdassa Sopimusehdot).
Huudon päätyttyä meklarilta tulee viesti huudon voittamisesta sekä maksuohjeet.


















