Voimajooga

Osta heti
Sulkeutuu: 67pv 9h4,00 €
Kuvaus
Ulrica Nordberg
Valokuvat: Andreas Lundberg
"VOIMAJOOGA on tällä hetkellä eniten kasvava kuntoilulaji länsimaissa. Monet kuuluisuudet - esimerkiksi Sting, Madonna, Jodie Foster ja Michael Jordan - ovat havainneet sen hyvää tekevät vaikutukset. Voimajooga vahvistaa ja notkistaa kehoa sekä parantaa vireyttä ja keskittymiskykyä. Se auttaa jaksamaan kiireen keskellä ja torjuu stressiä.
Voimajooga on urheilullisempaa kuin jooga yleensä. Harjoitellessa tulee taatusti hiki, joten laji sopii reippaan kuntoilun ystäville. Vastapainoksi kirja neuvoo miten rentoudutaan.
Oppaan 60 joogaliikettä on jaettu kolmeen sarjaan. Liikkeet esitetään yksityiskohtaisesti vaihe vaiheelta valokuvin ja tekstein. Teos sopii yhtä hyvin vasta-alkajalle kuin tottuneelle harrastajallekin." [kovakansi]
WSOY 2005, 3. painos. Kovakantinen.
Hivenen kulumaa.






![Voimajooga [DVD]](https://images.huuto.net/v1/376f/9c180efa7fac295079ebb7370f3/577615103-card.jpg)




