Item image
Suosittu tuote1 / 1
HyväNuutajärvi

Osta heti

Sulkeutuu: 45pv 3h

7,00 €

Kuvaus

Anu Puusa - Helen Reijonen - Pauli Juuti - Tommi Laukkanen

Johtaminen ja markkinointi aikansa kuvina

"Organisaatioiden menestymiseen vaikuttavat keskeisesti asiakkaat, markkinat, johtajuus ja henkilöstö.

Tämä kirja yhdistää johtamisen ja markkinoinnin näkökulmat uudella tavalla palvelujohtamisen kokonaisuudeksi, joka tarkoittaa lupausten antamista, mahdollistamista ja lunastamista. Näissä tehtävissä onnistuminen vaatii yrityksiltä muuttuvan toimintaympäristön ja erityisesti asiakastarpeiden seuraamista ja ymmärtämistä. Yhtä lailla tärkeää on, että asiakkaalle annettu lupaus kyetään asiakaskohtaamisessa lunastamaan. Avainroolissa on osaava ja motivoitunut henkilöstö, jonka organisaation strategiaa tukeva tahtotila ja valmiudet pohjustetaan hyvällä johtajuudella.

Kirjassa yhdistyvät uusi ja vanha, teoria ja käytäntö. Peruskäsitteiden ja vakiintuneen aseman saavuttaneiden teorioiden lisäksi kirjassa nostetaan esille tuoreita näkökulmia ja tutkimussuuntia. Lukija saa kokonaisvaltaisen ja ajantasaisen käsityksen organisaatioiden arjessa vaikuttavista ilmiöistä.

Kirja on suunniteltu sekä liike-elämän käytännön toimijoille että opetuksen tarpeisiin erityisesti kauppatieteissä. Se soveltuu korkeakoulujen ja yliopisto-opiskelijoiden käyttöön sekä aikuis- ja täydennyskoulutukseen." [takakansi]

 

Talentum 2014, 3. painos. Kovakantinen.

 

Hieman kulumaa.

 

Myyjä

a
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus5,00 €
NoutoIlmainen
Toimitusehdot:Pikkupaketti (toimitetaan postilaatikkoon).

Lisätiedot

Sijainti:31160 NUUTAJÄRVI
Kunto:Hyvä
Lisätty:08.05.2026 klo 21.05
Sulkeutuu:04.09.2026 klo 21.01
Kohdenumero:643916636

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos